העבר את זה הלאה – שיווק ויראלי לטיפוח העור

שיווק ויראלי…מה זה? שיווק/פרסום ויראלי (או מדיה חברתית) הוא קידום של מידע או מוצרים שאנשים אחרים נאלצים לתת לחברים, עמיתים ובני משפחה אחרים. בהגדרה, שיווק ויראלי הוא דרך לקדם שירות או מוצר בצורה אקספוננציאלית…אתה מספר לעשרה חברים…והם מספרים לעשרה חברים…והבנת את הרעיון.

כשהם מבוצעים בצורה נכונה, משווקים בכל הענפים מוצאים ששיווק/פרסום ויראלי הוא הצלחה עצומה בהשגת מודעות למותג והן סיקור תקשורתי עבור המוצרים שלהם. שיווק ופרסום לטיפול בעור אינם יוצאי דופן.

על כנפי יונה

קחו למשל את קמפיין הווידאו “אבולוציה” של דאב. על ידי פרסום הסרטון הזה (הנותן לצופים מבט שחלף על אישה ש”מאפרת” ואז עוברת צורה באמצעות PhotoShop)

ב-YouTube, החברה נהנתה מלמעלה מארבעה מיליון צפיות. הספוט (וכל “הקמפיין ליופי אמיתי”) זוכה גם בכמה מפרסי הפרסום היוקרתיים בעולם. המודעה השיווקית הוויראלית הגדילה את התנועה לאתר “Campaign for Real Beauty” של דאב בצורה דרמטית – אפילו פי שלושה ממה שהם קיבלו מהפרסומת הקודמת של Super Bowl!

והחלק הכי טוב בזה? זה נעשה בלי אגורה של מדיה בתשלום… מבריק! נכון לעכשיו, סרטון “אבולוציה” של דאב הוא מחולל הבאזז המקוון הגדול ביותר בשוק מוצרי היופי והטיפוח. אבל הקמפיין לא רק מייצר “באזז” מאנשי שיווק ופרסום בתחום טיפוח העור בלבד; הם זוכים לשבחים מצרכנים אמיתיים על שהם מייצגים משהו שונה משיווק טיפוסי לטיפוח העור שהם ציפו לו. על ידי התמקדות בהיבט ה”אמיתי” של יופי לעומת התפיסה המעוותת של יופי, דאב הבדילה את המותג שלה בהצלחה מהמתחרים שלה.

האם שיווק ויראלי יעבוד בשבילך?

בטח, שיווק ויראלי עובד מצוין עבור ענקית טיפוח העור הזו, אבל האם זה יעבוד עבור משווק טיפוח העור הממוצע? שיווק ויראלי יכול להיות מורכב, ללא ספק… ואף אחד לא באמת מבין איך זה עובד כל כך טוב באינטרנט. ההצלחה של חברות טיפוח העור הגדולות יותר (כמו Dove) מקשה על השגה עבור המותגים הלא כל כך מוכרים.

See also  מה המשמעות של טיפוח עור 100% טהור באמת?

הקמפיינים של “מפה לאוזן/עכבר” יכולים לעבוד טוב… טוב מאוד. אבל הם יכולים גם לחזור בצורה רעה כדי לפגוע במותג שלך, כמו שרובם עושים. לאנשי שיווק לטיפול בעור מומלץ פשוט להימנע מטעויות נפוצות, לשחרר את החיה ולהתפלל.

הפסקה למען המטרה

גורם נוסף שתורם להצלחת קמפיין “אבולוציה” של דאב הוא שהוא מגייס כסף למטרה טובה: “קרן ההערכה העצמית” של דאב. תוכנית זו נועדה לחנך ולעורר השראה לבנות בהשקפה הרחבה יותר של יופי. קידום שיווקי לטיפוח העור שתומך גם במטרה טובה רק עוזר להרחיב את טווח ההגעה שלו ללקוחות פוטנציאליים.

כך גם בחברת אסתי לאודר, שהכריזה על השקת קמפיין שיווק/פרסום מקוון לטובת חודש המודעות לסרטן השד. תוכן הקמפיין נוצר סביב הנושא “שתף סיפור הישרדות, השראה לעולם”. כדי לסייע במאמציה להפיץ את הבשורה, אסתי לאודר התחברה לענקיות נוספות בזירת מוצרי טיפוח העור ותשחרר את הקמפיין שלה בפייסבוק וב-MySpace, בתור התחלה.

עברנו דרך ארוכה, מותק!

קודם זה היה הפוני אקספרס, אחר כך הטלגרף, ואחר כך הטלפון…עכשיו המחשב הביא אותנו לשיווק ויראלי…או “מדיה חברתית”. וזה הופך במהירות לחלק בלתי נפרד ממסעות שיווק ופרסום רבים של טיפוח העור. ככל שהאינטרנט ממשיך להרחיב את הגבולות של כמה מהר ורחב אנחנו יכולים לספק מולטימדיה (תמונות, סרטונים וכו’), כך הוא ממשיך להיות חלק מהחיים של כולם. אז משווקי טיפוח העור…הזהרו…קפצו על הסיפון או תישארו מאחור!

Recommended Articles