הפוך את הלקוחות נוחים בסלון

סימן אחד של מספרה איכותית ומסוגננת היא הנוחות של לקוחותיה. כאשר לקוח נכנס בפעם הראשונה, האווירה והניקיון הם הדברים הראשונים ששמים לב אליו. האושר והנוחות של אלה שמחכים להסתפר, לצבוע או לעצב את שיערם הם אינדיקטור טוב למה שהלקוח החדש יחווה בקרוב מאוד. ברגע שהאורח מגיע לאזורי העבודה הפנימיים של הסלון, נוחות הלקוח חשובה באותה מידה שכן הסטייליסטים עושים את מה שצריך כדי לגרום להם להיראות במיטבם.

כיבוד קל
בעוד שזמן ההמתנה הקצר ביותר האפשרי הוא אידיאלי, הנה רק כמה דרכים שבהן מספרה איכותית יכולה לגרום ללקוחותיה להמתין בנוחות ובסגנון. כאשר כל לקוח נכנס לסלון, יש לקבל את פניו בחום. יש לקבוע את מטרתם ואת זמן ההמתנה שלהם. לאחר מכן, מנהל דלפק הקבלה צריך להציע להם משהו לשתות. מגזינים צריכים להיות זמינים גם בזמן ההמתנה שלהם. ברגע שמישהו פנוי, מינויו אמור להתחיל.

שַׁמפּוֹ
ברגע שהסטייליסט או העוזר יהיו מוכנים ויתקשרו אליהם בחזרה לפגישה שלהם, סביר להניח שהלקוח יזדקק לשמפו. יש לעטוף כיסוי מגן על הלקוח ולהדק אותו לפני השבתו בכיור השמפו ובתחנה. כאשר תהליך השמפו והמיזוג יסתיים, עסק איכותי ישתמש במגבות סלון איכותיות כדי לספוג עודפי מים. החלק העליון של ראשו של הלקוח יעטוף במגבת עבה וצמאה לפני שהסטייליסט יעזור להם לנדוד לתחנת העבודה המתאימה. מגבות הכותנה צריכות להיות רכות כדי לגרום ללקוח להרגיש נעים וחמים.

חיתוך, צביעה ועיצוב
לבעלי שיער ארוך או עבה, מגבת סלון יבשה רעננה תהיה עטופה על הכתפיים כדי לספוג כל טפטוף או ריצה שגויה בזמן שהסטייליסטית והלקוחה מחליטות יחד מה ייעשה באותו ביקור. יש להציע כיבוד נוסף, ולהתנגן מוזיקה ברקע כדי לשמור על נוחות הלקוחות. לאחר שתהליך טיפוח היופי של הלקוח בוצע, ייתכן שהם יצטרכו להמתין בזמן שהכימיקלים מתגבשים. זה צריך לקרות בחלק אחר של הסלון, שם מוצע משהו לקרוא ונוחות ורוגע ראויים לציון. כאשר הסטייליסטית כמעט מסיימת עם הלקוח, יש להציג מראה, והלקוח יוכל לראות את כל הזוויות של הגזרה והסגנון. כאשר הלקוח מרוצה, הוא עשוי להמשיך לדלפק הקבלה לביצוע צ’ק-אאוט ולקביעת פגישה חדשה ולהרגיש מוזמן לחזור בהקדם האפשרי.

Recommended Articles