זמן אופנת מחוך גותי

מחוך גותי הוא סגנון לבוש שחור או כהה, שלובשים חברי תת-התרבות הגותית. ניתן לתאר את אופנת המחוכים הגותיים, הנחשבת בעיני רבים כמחאה נגד הפזרנות, כשפע של קטיפות כהות, רשתות דייגים, תחרה, מחוכים הדוקים, כפפות ועור בגוון ארגמן. בגדים גותיים כוללים גם איפור כהה כמו שפתיים שחורות, אייליינר כהה, ציפורניים כהות ושיער צבוע שחור.

התקופה הגותית מחולקת בדרך כלל לשתי תקופות, התקופה הגותית הקדומה (1200-1350) והתקופה הגותית המאוחרת (1350-1450). התלבושות בתקופה הגותית הקדומה היו יותר מתוחכמות, חינניות ופשוטות יותר בגזרה מהתקופה הרומנסקית. פעם השרוולים היו הדוקים והאמות קיבלו חשיבות רבה יותר. קישוטים מינימליים על הבגדים הגותיים היו גם מאפיין של התקופה הגותית הקדומה. השמלות הגותיות היו בדרך כלל ארוכות יותר והמחשופים היו עמוקים. הסגנונות השתנו במהירות במהלך התקופה הגותית המאוחרת.

התקופה עברה מהווילונות הזורמים הקודמים שעברו מטמורפוזה, לבדים שהמשיכו להיות יותר ויותר נוקשים עם חלוף הזמן. במהלך המאה ה-15, הקיצוניות היו בעיקר בצללית העליונה. קפלים פריכים, חגורות צמודות, כפולות מרופדות, שרוולי רגל או כבש היו גם חלק מהמאפיינים החשובים של הלבוש הגותי בתקופה הגותית המאוחרת.

בתקופה הגותית המוקדמת, גברים לבשו שיער באורך הגיוני, לעתים קרובות עם גב עד קו הלסת עם פוני על המצח. לעתים קרובות גברים הלבינו את שיערם מכיוון ששיער בלונדיני היה פופולרי. מעט גברים לבשו זקן. בתקופה הגותית המאוחרת, גברים לבשו שיער עם קצוות מסולסלים למשעי. נערות צעירות בשתי התקופות לבשו את שיערן משוחרר, זולג על כתפיהן. אבל אחרי הנישואים, הם נהגו לתחום את שיערם בלחמנייה בעורף. הם גם נהגו ללבוש סוגים רבים של חלקים לשיער, כמו Wimple כדי לכסות אותו.

מחוך גותי הוא פריט לבוש גותי חשוב. זה מעצב את הגוף של ילדה כמו שעון חול. זה היה מאוד פופולרי בתקופת הוויקטוריאנית ובימי הביניים. גם היום, מחוך גותי פופולרי מאוד, שכן גם היום, צורת שעון חול של בנות נחשבת לאסתטית ומחמיאה. בהתחלה, חולצת פיראטים הייתה מאוד לא נוחה ללבוש. רק עם חלוף הזמן הבגד נעשה רך ונוח יותר ללבישה.

See also  סקירה על צ'י 1" בַּרזֶל

תלבושות גותיות כמו רשתות דייגים ידידותיות לטמפרטורת הקיץ. ניתן ללבוש רשתות על ידיים, רגליים או אפילו כחולצות ומגשרים. פריחת כותנה, חצאית ארוכה גזוזת תחרה וחצאיות גיזיות נשפכות הן חלק מאותם חלקים של בגדי פיראטים שמאוד נוחים ללבישה בקיץ. גברים לובשים חולצות עם סלסולים, אבזמים ושרוכים שנראים בדיוק כמו חולצות פיראטים. בקיץ, גברים גותים לובשים חולצות קלות מסיבים טבעיים ומכנסיים שחורים קצרים, עם כובעים רחבי שוליים, מטריות שחורות וקישוטי כסף. בגדים גותיים אינם שלמים ללא מגפיים גותיים.

Recommended Articles