מחסן העץ שלך – ההיסטוריה של מסמרים וברגי עץ

כאשר אנו בונים את מחסן העץ בחצר האחורית אנו משתמשים במסמרים וברגים. הפרויקטים שנבנה במחסן כנראה ישלבו מסמרים וברגים איפשהו וסביר להניח שלא יכולנו לבנות בלעדיהם.

אחד מחפצי המתכת הראשונים שחושפים האדם הוא מסמרים. הם היו בדרך כלל בצורת ריבוע ומחושלים בנפרד מברזל. ראש הציפורניים המוקדמות ביותר היה רק ​​צורת “L” כפוף או יצוק לצורת פירמידה ארבע צדדית. ציפורניים שיוצרו בצורה זו היו יקרות מאוד לייצור והשתמשו בהן במשורה רבה.

במאה ה-16 ההמצאה של טחנת החריכה הראשונה המופעלת על ידי מים הציגה את המסמרים החתוכים הראשונים. ברזל חם נקרש ליריעות וכל יריעה חורצה לסורגים על ידי גלילים שנחתכו כמו מזמרה. כל סרגל נעשתה אז למסמרים ודוקרנים על ידי “מסמרים”. הראש והחוד עדיין היו מזויפים וסוג זה של מסמר שימש מהמאה ה-16 עד המאה ה-19.

בשנת 1811 יוצרו הציפורניים הראשונות לחתוך במכונה. הציפורניים האלה היו שטוחות ולא היו להן ראש. קטעים של ברזל צלחת מגולגל נחתכו לרצועות ברוחב זהה לאורך המסמר. כל רצועה הונחה מתחת למתקן שחתך כל ציפורן בזווית. לאחר מכן הפכו את הסדין והמסמר הבא נחתך. התוצאה של תהליך זה יצרה מסמר שהצטמצם לנקודה משני צדדים בלבד.

בשנות ה-40 של המאה ה-20 הוצגה מכונה המסוגלת ליצור מסמר בעל ראש. מכונות הטבעה היו בשימוש עד סוף שנות ה-60 וניתן היה להטביע מספר סוגים של מסמרים בו זמנית.

ציפורני חוט נפוצות כיום והן סוג הציפורניים השולט בשימוש כיום, אך עדיין ניתן למצוא ציפורניים חתוכות ואינן נדירות.

ברגי עץ מוקדמים פותחו באמצע המאה ה-16. בורג העץ שהוא באמת לא יותר ממסמר עגול עם פיר הברגה וחריץ בראש להסרה שימש לראשונה במנעולים ושעונים. הם היו יקרים מאוד לייצור ולא שימשו לעיבוד עץ יומיומי.

See also  מגמות קעקועים עדכניות לנשים

הברגים הראשונים שיוצרו במכונה הוצגו במאה ה-18. היו להם קצוות קהים. ברגי הקצה המחודדים הראשונים יוצרו בשנות ה-40 של המאה ה-20 על ידי ממציא אנגלי ג’ורג’ נטרפילד. הם הפכו בשימוש נרחב עם סוג חדש זה של ייצור.

Recommended Articles