סלון יופי תעשיית סבל?

הזמנים קשים… אומרת ג’וליאן גגנהיימר מסוגרלנד, טקסס. ג’וליאן היא רק אחת ממספר בעלי הסלונים ברחבי הארץ שנאבקים בכלכלה הזו. נראה שהיא לא יכולה להתחרות בטרנד החדש של לקוחות ששומרים על תדמיתם בעצמם עם צבעי שיער שנרכשו בחנות ותספורת שיער בבית כדי לחסוך את הביקור הדו-שבועי הזה במספרה.

כששמעתי את זה, החלטתי לכתוב כמה אפשרויות לבעל הסלון לנהל עסקים במיתון הזה. אעבור על צורת הפרסום הברורה והלא כל כך ברורה שתעלה מעט עד כלום.

1. אל תפרסם כמו סלון גדול או ספא

סלונים גדולים מפרסמים כדי ליצור זיהוי שם ומכירות עתידיות. סלון קטן יותר לא יכול להרשות לעצמו לעשות את זה. אחת הדרכים להשיג זאת היא לכלול תמיד הצעה על שירותי יופי או מוצרים בקמפיינים הפרסומיים שלך.

2. מציעים שירותי שיער זולים יותר

חלק מהלקוחות הפוטנציאליים אינם מוכנים לשלם את המחיר המבוקש עבור המוצר או השירות שלך. אחרים מעוניינים יותר לשלם מחיר נמוך מאשר לקבל את האיכות הטובה ביותר. אתה יכול להימנע מאובדן מכירות לרבים מהלקוחות האלה על ידי הצעת גרסה קטנה יותר או מופשטת של המוצר או השירות שלך במחיר נמוך יותר.

3. הצע שירות או מוצר לסלון פרימיום

לא כל הלקוחות מחפשים מחיר זול. רבים מוכנים לשלם מחיר גבוה יותר כדי לקבל מוצר או שירות פרימיום. אתה יכול להגביר את מכירת הסלונים הממוצעת שלך ואת סך ההכנסות שלך על ידי הצעת מוצרי יופי או שירותי יופי מקיפים יותר … או על ידי שילוב של מספר מוצרי יופי או שירותים בחבילת פרימיום מיוחדת במחיר גבוה יותר.

4. שיטות שיווק חדשות

חפש כמה שיטות שיווק לא שגרתיות שהמתחרים שלך מתעלמים מהם. אתה עשוי לגלות כמה דרכים רווחיות מאוד לייצר מכירות ולהימנע מתחרות. לְשֶׁעָבַר. לשאת קו טיפוח שיער שאף אחד אחר לא נושא אבל יש לו ביקוש.

See also  סקירת צרכים של יופי

6. מבצעים משותפים עם עסקים קטנים אחרים

אתה יכול להציע לפרסם את המוצרים או השירותים שלהם ללקוחות שלך בתמורה לפרסום שירותי היופי והסלון שלך ללקוחותיהם. זה בדרך כלל יכול לייצר מספר גדול של מכירות אם תבחר בעסק שמתאים לשוק שלך.

Recommended Articles