סרטן הגורם לפורמלדהיד (מתנאל) בלק

מוצרי יופי ידועים לשמצה בתכולת הכימיקלים הגבוהה שלהם ובחומרים המסרטנים שלהם. מוצרי לק טיפוסיים רבים על המדף משתוללים בכימיקלים קטלניים. פורמלדהיד (או מתנאל) הוא חומר משמר רעיל נפוץ שנמצא ברשימה הארוכה של מרכיבי לקים רבים, כמו גם מקשים רבים ומוצרי יופי אחרים. זוהי דאגה אמיתית שכן פורמלדהיד הוא חומר הגורם לסרטן שמעמיד נשים בסיכון.

מהו פורמלדהיד?

פורמלדהיד, הידוע גם כמתנאל, הוא כימיקל רעיל. הוא משמש במוצרי ציפורניים רבים כגון לקים ומקשיחים ופועל כמקשה וחומר משמר.

מי נמצא בסיכון?

לנשים שיש להן חשיפה גבוהה או ממושכת למוצרים המכילים פורמלדהיד (מתנאל) יש סיכון גבוה לפתח סרטן בכל הגוף. הסיבה לכך היא שפורמלדהיד הוא חומר מסרטן. חשיפה ברמה נמוכה היא בדרך כלל בסדר, אולם נשים המשתמשות בלקים ומקשים המכילים פורמלדהיד על בסיס קבוע נמצאות בסיכון גבוה יותר. נשים שעובדות במכוני ציפורניים נמצאות גם בסיכון גבוה מאוד אם האמייל המשמש מכיל חומר זה.

נשים בהריון צריכות להימנע לחלוטין משימוש במוצרי טיפוח או אמייל המכילים פורמלדהיד כדי להגן מפני כל נזק אפשרי לילד שטרם נולד.

חומר מסרטן מסוכן

פורמלדהיד סווג כ”מסרטן אנושי ידוע” על ידי ה-IARC (הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן). סוגי סרטן אפשריים ומחלות מסכנות חיים הנגרמים או קשורים לפורמלדהיד הם: סרטן סינוס האף, סרטן האף-לוע וכן לוקמיה.

הפחת את הסיכון לסרטן הנגרם על ידי פורמלדהיד (מתנאל):

נשים צריכות לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים כדי להפחית את הסיכון לפתח סרטן הקשור לחומר רעיל זה. הם יכולים להשיג זאת על ידי הקפדה על קריאת תוויות המוצרים על מוצרי היופי שלהם. הימנעות מכל הלקים והמקשים המכילים חומר מסרטן זה תהיה אמצעי הגנה נבון. נשים שעובדות במכוני יופי המשתמשים בלק ומקשים המכילים פורמלדהיד צריכות תמיד ללבוש מסכה כדי להימנע משאיפת אדי כימיקלים רעילים. נשים בהריון צריכות להתרחק ממכוני הלקים במהלך ההריון.

See also  כללים פשוטים לבריאות אישית והיגיינה

חלופות טבעיות

כיום ישנם יותר מותגי לקים טבעיים זמינים שאינם מכילים פורמלדהיד במרכיביהם. ערכו את המחקר שלכם ומצאו את הלקים ומוצרי הציפורניים הטובים ביותר האפשריים אשר לא יפגעו בגופכם. לעתים קרובות זה מתסכל לקרוא את רשימות הרכיבים הארוכות של מוצרי טיפוח בחנות, אז בצעו את המחקר שלכם באינטרנט כדי לחסוך זמן ותסכול מיותר. אתה יכול למצוא הרבה יותר מוצרי ציפורניים טבעיים על בסיס מים באינטרנט, לעתים קרובות במחיר סביר. אל תעמיד את עצמך בסיכון מיותר כשיש חלופות טבעיות יותר זמינות.

Recommended Articles