10 מרכיבי טיפוח העור הנפוצים האלה יגרמו לעיניים שלך לדמוע

שימוש מתמשך במוצרי טיפוח כימיים עלול לגרום לעור לא בריא ואקנה, דרמטיטיס, אקזמה ו/או פסוריאזיס, הזדקנות מוקדמת והעלאת רמות הרעלנים בגוף. מרכיבים כימיים יכולים להוסיף ל”עומס הגוף” של חומרים לא רצויים. יתר על כן, מחקרים אחרונים מעלים פעמוני אזעקה לגבי הצטברות כימיקלים בתינוקות שטרם נולדו.

המרכיבים הבאים נמצאים בשימוש נפוץ במוצרי טיפוח וקוסמטיקה. לחלקם יש מולקולות גדולות מכדי להיספג דרך העור. במקום זאת, הם נוטים לחנוק את העור ולחסום נשימת עור תקינה על ידי יצירת סרט הלוכד לחות, רעלים ופסולת תוך מניעת צריכת חמצן.

חלק מהכימיקלים הללו היו מעורבים ברגישות כימית מרובה.

פתלטים, במיוחד, הם סיבה רצינית מאוד לדאגה. זוהי כיפוף מגדר; כימיקל מסרטן ומרכיב נפוץ בתרסיסי שיער וטיפוח העור.

כימיקלים כמו המושק הסינטטי שנמצא כמעט בכל הדאודורנטים הכימיים, ומוצרי טיפוח מבושמים מעוררים דאגה רצינית בגלל הרמות הגבוהות שנמצאות ברקמות השומן.

הבה נבחן 10 מרכיבים כימיים לטיפוח העור ואת תופעות הלוואי המזיקות הידועות שלהם.

שׁוּמָן צֵמֵר: מופק מצמר ובשימוש נפוץ בטיפוח העור וקרמים. הוא עשוי להכיל שאריות של חומרי הדברה וקוטלי עשבים. בדיקות שנערכו לאחרונה על דגימות לנולין הראו כי עד 26 כימיקלים שונים זיהמו את המוצר הזה. לנולין נחשב כיום לחומר רגיש לעור שעלול לגרום לתגובות אלרגיות.

DEA, MEA, TEA: מרכיבים אלה משמשים ב: סיגריות; שַׁמפּוֹ; תכשירי ניקוי פנים ושטיפת גוף; סַבּוֹן; אמבטיית קצף.

תכונה מדאיגה של מרכיבים אלה היא שהם מזוהמים בניטרוסמינים, שהוא חומר מסרטן ידוע. כמויות גדולות של חנקות יכולות להיכנס למחזור הדם לאחר שמפו אחד בלבד.

יתר על כן, מחקר שפורסם על ידי ד”ר סמואל אפשטיין (פרופסור לבריאות הסביבה באוניברסיטת אילינוי) דיווח על שימוש חוזר ונשנה של חומרי ניקוי מבוססי DEA הביאו לעלייה משמעותית בשכיחות סרטן הכבד והכליות.

החדשות הטובות הן שאירופה פעלה על ידי הגבלת השימוש בהם.

סוכני ניטרו-שביעות: ככל הנראה, התרכובת הגורמת לסרטן החזקה ביותר המשמשת כיום בטיפוח העור ואינה חייבת להיות רשומה על תווית המרכיב כי היא טומאה.

See also  השתמש במוצרי יופי אורגניים לטיפוח העור עבור מוצרים בטוחים ושימושיים יותר ממוצרים סינטטיים

זה מזהם כימיקלים אחרים, למשל פורמלדהיד; DMDM; אמוניום סולפט; נתרן מתיל: DEA, MEA, TEA, PEG.

תרכובות ניטרו-סאטינג קיימות בעשן טבק ומחקרים מצביעים על כך, אפילו במינונים נמוכים, קיימות עדויות להפרעה אנדוקרינית.

יתרה מכך, הצעה 65 של EPA של קליפורניה מונה כ”ידוע כגורם לסרטן ומומים מולדים”.

סוכנויות רגולטוריות בקנדה ובאיחוד האירופי אסרו את זה לשימוש במוצרי קוסמטיקה.

נפט: יתר על כן, ידוע כג’לי שמן מינרלי, וזלין, פרפין, שמן נוזלי ושמן תינוקות. זה יכול להוביל לצילוםרגישות ומסיר את השמנים הטבעיים מהעור גורמים ליובש, והזדקנות מוקדמת.

זה מונע סילוק רעלים, יכול לגרום לאקנה והפרעות אחרות. המחקר העדכני ביותר אישר כי במהלך תהליך הייצור של ג’לי נפט, נוצרים אמינים ניטרו, שהם מסרטנים מאוד ומסוכנים לבריאות לטווח ארוך.

בגלל הממצא החדש ביותר, נפט או נפט, נאסר באיחוד האירופי. זוהי דוגמה לכימיקל נפוץ (40 שנים ומעלה) שהוכח כעת כלא בטוח ולמעשה מסוכן לבריאות.

פרופילן גליקול: משמש באיפור נוזלי, קרמים וקרמים, כולל קרם תינוקות. דפי בטיחות מציינים להימנע ממגע עם עור; זה עלול לגרום להפרעות בכבד ולנזק לכליות ויכול גם להוות גירוי חזק בעור?

הם נקשרו לבעיות במערכת החיסון; משנה את גורם הלחות הטבעי של העור; פוגע בממברנות התא ומעכב את צמיחת התאים.

אלה משמשים באופן קבוע כחומר נגד הקפאה תעשייתי ובנוזל בלמים והידראולי.

מאסק מלאכותי: מאסק מלאכותי הם מרכיבי ריח זולים הנמצאים בדרך כלל ברוב מוצרי הטיפוח והדיאודורנטים של הכימיקלים. הם מצויים גם בקרמי גילוח וקרמים לאחר גילוח.

כימיקלים מתמשכים אלה מצטברים ברקמת השומן שלנו וניתן למצוא אותם חלב אם. אין להם שום תפקיד בגוף והכימיקלים הללו יתבררו כמסוכנים מאוד לבריאות האדם בטווח הארוך.

PABA: נמצא בעיקר במסנני קרינה. כמו DEA, זהו חומר יצירת ניטרו-שביעות. קיים חשש שהאנרגיה הנספגת על ידי PABA אלה באמצעות קרם הגנה הופכת לאחר מכן לרדיקלים חופשיים, מה שעלול למעשה להגביר את הסיכון לסרטן העור!

מחקרים מראים שהעלייה המאסיבית בסרטן העור, מלנומה, קשורה באופן ישיר לעליות העצומות במכירות של מוצרי קרם הגנה מבוססי כימיקלים.

See also  מוצרי טיפוח אורגניים לעור: באילו להשתמש?

לפני השימוש הנפוץ בכימיקלים על העור, שיעורי המלנומה היו סטטיים מעשור לעשור.

שמן מינרלי: שמן מינרלי, מופק מנפט, עלול לחסום נשימה תקינה ולחנק את העור. למרכיב זה יש פוטנציאל לגרום לסרטן.

DMDM: המרכיב משמש בקרם גוף ומוצרי שיער, אנטי-פרספירנטים ולקים.

חומר משמר זה שיוצר פורמלדהיד עלול לגרום לכאבי פרקים, אלרגיות, דיכאון, כאבי ראש, כאבים בחזה, עייפות כרונית ואסטמה. זה גם יכול להחליש את המערכת החיסונית ואף לגרום לסרטן.

פחמימנים ארומטיים פוליציקליים : מרכיבים אלה משמשים בערך 25% ממוצרי טיפוח העור כגון: שמנים וקרמים לתינוקות; צבעי שיער; שַׁמפּוֹ; שְׂפָתוֹן; קרם פנים, גוף וידיים.

מרכיבים אלו מופקים מפחם, נפט גולמי ובנזין והם שם נוסף לכימיקלים רעילים.

התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה של ארה”ב רשום PHB כמסרטנים צפויים ו קליפורניה כולל PHB כחומר מסרטן סביר.

נוסף, אוניברסיטת קולומביה חוקרים מצאו PHB ברמה גבוהה פי 2.6 אצל נשים עם סרטן שד מאשר באלה שלא.

לממשלות אין תוכנית להסדיר את השימוש בכימיקלים סינתטיים. רק 3% מתוך המוערך של 90,000 כימיקלים מסחריים שהיו עד היום נבדקו חלקית לבטיחות, על פי המאמר “סרטן,

Inc.” בגיליון ספטמבר/אוקטובר 1999 של מגזין Sierra.

ממלא אחר עתירה שהוגשה ביום 14 ביוני 2004 על ידי קבוצת העבודה הסביבתית (EWG); ב-3 בפברואר 2005, מינהל המזון והתרופות פרסם אזהרה חסרת תקדים לתעשיית הקוסמטיקה, לפיה הסוכנות רצינית באכיפת החוק המחייב חברות ליידע את הצרכנים על כל מוצר טיפוח עור שלא נבדק בטיחותי. בעתיד הצרכנים יוזהרו באופן דומה לאופן שבו מוזהרים מעשני סיגריות. “עישון גורם לסרטן”. האם הייתם נלהבים להשתמש במוצר טיפוח אם הייתה לו אזהרה בולטת זו?: “אזהרה – הכימיקלים שלא נבדקו במוצר זה עלולים לגרום לסרטן?”

אף אחד מהכימיקלים הסינתטיים שהוזכרו ואף אחד מאלפי האחרים בשימוש יומיומי נפוץ, מעולם לא נבדק או נחקר עבור השפעות משולבות. כלומר כאשר כימיקלים אחד או יותר מגיבים על הגוף אחד לשני וגורמים להשפעה משולבת.

See also  טיפול בעור ביעילות באמצעות טיפוח העור של Bellamora

מחקר על ההשפעות המשולבות של כימיקלים ידרוש מחויבות מלאה והקצאה של משאבים כספיים מכל היצרנים, לעתים קרובות לרעת המוצר שלהם. ההשפעות של הכימיקלים המשולבים על הגוף הם תחום לא ידוע וכנראה שיישאר כך. כתוצאה מכך, רגישות כימית מרובה שכיחה כעת.

בדיקה לאיתור השפעות משולבות של כימיקלים לעולם לא יקרה, וכתוצאה מכך, הרווחה שלנו ושל ילדינו תהיה גרועה יותר. הצטברויות כימיות בתאים וברקמות השומן עלולות להגיע לרמות מזיקות מאוד אם נותנים להם להמשיך להצטברות יום אחרי יום – שנה אחר שנה… בדיוק כמו הכימיקלים הרעילים בעשן הטבק מצטברים בריאות של מעשנים! כולנו מודעים לאיזה נזקים אלו גורמים.

העור שלך אינו מחסום לספיגה כימית! לגוף אין תהליך להפרשה של כימיקלים מזיקים כאשר הכימיקלים נספגים לזרם הדם דרך העור.

זה נראה ברור, כאשר מעריכים מוצרי קוסמטיקה, טיפוח עור, יופי; עלינו לבצע את השלבים הפשוטים הבאים:

  • קרא בעיון את תווית הרכיב בגב המוצר.
  • הבינו מה משמעות שמות המרכיבים. (מדריך הרכיבים הקוסמטיים AZ)
  • הימנע ממרכיבים שיש בהם סימני שאלה לגבי בטיחותם או שיש ויכוח מתמשך חזק.
  • חפש מוצרים, המכילים מרכיבים שהם: תואמים לעור; סובלני עור ועבודה בהרמוניה עם המערכת הטבעית של העור כדי לספק ביצועים יעילים של המוצר.

ישנם מוצרים רבים, בעלי מרכיבים, המתאימים לקריטריונים הללו. מדוע תרצה להשתמש במוצרים המכילים מרכיבים שבדיקה נוספת עשויה לגלות שהם מזיקים לבריאות שלנו?

“למה לקחת סיכונים מיותרים?”

הערה: המידע הכלול במאמר זה אינו נועד להוות תחליף או תחליף לייעוץ רפואי. אם יש לך שאלה או דאגה לגבי מידע כלשהו במאמר זה, נא להתייעץ עם הרופא או המומחה הרפואי שלך.

Recommended Articles