5 מייצבים ובסיסי בושם נפוצים

מרכיבי הבושם כוללים מגוון רחב של תרכובות וכימיקלים. התרכובות הטבעיות והסינטטיות הללו נחוצות ליצירת הניחוחות השונים לבושם. מרכיבי הבושם העיקריים מחולקים למספר קטגוריות, כולל ניחוחות סינתטיים, שמנים אתריים, בסיסים ומייצבים.

הבושם נוצר באמצעות ניחוח ותרכובת בסיס. תרכובת הניחוח מהווה 25 עד 50% מהבושם ונשענת על ניחוחות סינטטיים או שמנים אתריים. בסיס הבושם עשוי להוות 35 עד 75% מהריח. זה מורכב באמצעות תמיסה נוזלית כמו מים או אלכוהול. בושם יכול לכלול גם חומר מייצב כדי לעזור לשמור על הריח ולעצור את פירוק המרכיבים.

להלן כמה מבסיסי הבשמים ומהמייצבים העיקריים:

אתיל אלכוהול

אחוז גדול מהבשמים בשוק כוללים בסיס של אלכוהול אתילי (נקרא גם אלכוהול טהור או אתנול). תרכובת הבסיס ידועה ביכולתה להתאדות במהירות. הוא יעיל מאוד בהחזקת תרכובת הבושם ויכול להתמוסס בקלות לתוך העור. כמו כן, קיימת אלטרנטיבה אורגנית המכונה אלכוהול דנטורטי.

קומרין

מרכיב הקומרין מתווסף לבושם כדי לעזור להגביר את חוזק ואיכות הארומה. הקומרין מקורו באופן טבעי משעועית מסויימת, דשא מתוק וקליפת קסיה. הוא גם מיוצר באופן סינטטי. כימיקל זה בעל ארומה מתוקה קלה המסייעת בהגברת פרופיל הריח של התרכובות, במיוחד אלו עם ריח מושק ותבלינים.

בנזיל בנזואט

בנזיל בנזואט (נקרא גם בנזיל אלכוהול או חומצה בנזואית) הוא מייצב או מקבע נפוץ ברשימה ארוכה של בשמים. מקורו באופן טבעי ממינים רבים של צמחים. לאחר הוספת התרכובת למרכיב הבשמים, זה יכול לעזור להגביר את רמת היציבות. בנזיל בנזואט יעיל מאוד בשמירה על פרופיל הריח ויבטיח שהריח יישאר זהה במשך שנים רבות.

פתלטים

תרכובת הפתלטים (הידועה גם בשם דיאתיל פתלט) היא עוד אחד מהמייצבים המשמשים בבושם. זהו מרכיב נפוץ מאוד בבושם וסביר להניח שהוא מופיע בכ-65% מהבשמים בשוק. הוא מתפקד בדומה לבנזיל בנזואט ועוזר לשמר את פרופיל הארומה של הבושם.

See also  החשיבות של בשמים

מים מזוקקים

המים שנוספו לבושם יעברו בוודאי תהליך זיקוק כדי לסייע בהסרת מינרלים או כימיקלים שעלולים להשפיע על איכות היציבות או פרופיל הריח. מים מזוקקים מופיעים גם על בקבוק הבושם בתור אקווה ומהווים אחוז גדול מתכולת הבשמים.

Recommended Articles